1825Y2000272KCR
Mfr.Part #
1825Y2000272KCR
Description
CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y2000272KCR
Knowles Syfer 1825Y2000272KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 2700pF