1825Y2000271KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000271KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Datasheets
1825Y2000271KCT
Knowles Syfer 1825Y2000271KCT
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000271KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2000271KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm