1825Y2000271FCT
Mfr.Part #
1825Y2000271FCT
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y2000271FCT
Knowles Syfer 1825Y2000271FCT
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000271FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1825Y2000271FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm