1825Y2000223KXT
Mfr.Part #
1825Y2000223KXT
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y2000223KXT
Knowles Syfer 1825Y2000223KXT
FlexiCap™ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000223KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2000223KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm