1825Y2000223JCT
Mfr.Part #
1825Y2000223JCT
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000223JCT
Knowles Syfer 1825Y2000223JCT
FlexiCap™ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000223JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2000223JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm