1825Y2000221JCT
Mfr.Part #
1825Y2000221JCT
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y2000221JCT
Knowles Syfer 1825Y2000221JCT
FlexiCap™ 220pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000221JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2000221JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm