1825Y2000220KCT
Mfr.Part #
1825Y2000220KCT
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2000220KCT
Knowles Syfer 1825Y2000220KCT
FlexiCap™ 22pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000220KCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1825Y2000220KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm