1825Y2000183JCT
Mfr.Part #
1825Y2000183JCT
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y2000183JCT
Knowles Syfer 1825Y2000183JCT
FlexiCap™ 0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000183JCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1825Y2000183JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm