1825Y2000183FCR
Mfr.Part #
1825Y2000183FCR
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.018μF
Datasheets
1825Y2000183FCR
Knowles Syfer 1825Y2000183FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 0.018muF