1825Y2000181FCT
Mfr.Part #
1825Y2000181FCT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 1825
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2000181FCT
Knowles Syfer 1825Y2000181FCT
FlexiCap™ 180pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000181FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y2000181FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm