1825Y2000180GCR
Mfr.Part #
1825Y2000180GCR
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1825
C0G NP0
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
18pF
Datasheets
1825Y2000180GCR
Knowles Syfer 1825Y2000180GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 18pF