1825Y2000153KCR
Mfr.Part #
1825Y2000153KCR
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1825Y2000153KCR
Knowles Syfer 1825Y2000153KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 0.015muF