1825Y2000153JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000153JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1825Y2000153JCT
Knowles Syfer 1825Y2000153JCT
FlexiCap™ 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000153JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2000153JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm