1825Y2000153JCR
Mfr.Part #
1825Y2000153JCR
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y2000153JCR
Knowles Syfer 1825Y2000153JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±5% 0.015muF