1825Y2000153GCT
Mfr.Part #
1825Y2000153GCT
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Capacitance :
0.015µF
Published :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000153GCT
Knowles Syfer 1825Y2000153GCT
FlexiCap™ 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000153GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2000153GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm