1825Y2000153GCR
Mfr.Part #
1825Y2000153GCR
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Soft Termination
Published :
Datasheets
1825Y2000153GCR
Knowles Syfer 1825Y2000153GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 0.015muF