1825Y2000152KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000152KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
1500pF
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2000152KCR
Knowles Syfer 1825Y2000152KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 1500pF