1825Y2000152GCT
Mfr.Part #
1825Y2000152GCT
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Soft Termination
Published :
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000152GCT
Knowles Syfer 1825Y2000152GCT
FlexiCap™ 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000152GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2000152GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm