1825Y1K50272KCT
Mfr.Part #
1825Y1K50272KCT
Description
CAP CER 2700PF 1.5KV C0G 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y1K50272KCT
Knowles Syfer 1825Y1K50272KCT
FlexiCap™ 2700pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50272KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1825Y1K50272KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm