1825Y1K50272FCT
Mfr.Part #
1825Y1K50272FCT
Description
CAP CER 2700PF 1.5KV C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Published :
Capacitance :
2700pF
Datasheets
1825Y1K50272FCT
Knowles Syfer 1825Y1K50272FCT
FlexiCap™ 2700pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50272FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y1K50272FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm