1825Y1K50271FCR
Mfr.Part #
1825Y1K50271FCR
Description
CAP CER 270PF 1.5KV C0G/NP0 1825
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50271FCR
Knowles Syfer 1825Y1K50271FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 270pF