1825Y1K50270KCR
Mfr.Part #
1825Y1K50270KCR
Description
CAP CER 27PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y1K50270KCR
Knowles Syfer 1825Y1K50270KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 27pF