1825Y1K50223MXR
Mfr.Part #
1825Y1K50223MXR
Description
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 1825
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y1K50223MXR
Knowles Syfer 1825Y1K50223MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 0.022muF