1825Y1K50222JXT
Mfr.Part #
1825Y1K50222JXT
Description
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y1K50222JXT
Knowles Syfer 1825Y1K50222JXT
FlexiCap™ 2200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50222JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y1K50222JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm