1825Y1K50222FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K50222FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 1.5KV C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Datasheets
1825Y1K50222FCR
Knowles Syfer 1825Y1K50222FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 2200pF