1825Y1K50221KXT
Mfr.Part #
1825Y1K50221KXT
Description
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1825
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y1K50221KXT
Knowles Syfer 1825Y1K50221KXT
FlexiCap™ 220pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50221KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y1K50221KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm