1825Y1K50221JXT
Mfr.Part #
1825Y1K50221JXT
Description
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1825
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y1K50221JXT
Knowles Syfer 1825Y1K50221JXT
FlexiCap™ 220pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50221JXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1825Y1K50221JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm