1825Y1K50221JCT
Mfr.Part #
1825Y1K50221JCT
Description
CAP CER 220PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
220pF
Datasheets
1825Y1K50221JCT
Knowles Syfer 1825Y1K50221JCT
FlexiCap™ 220pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50221JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y1K50221JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm