1825Y1K50220JCT
Mfr.Part #
1825Y1K50220JCT
Description
CAP CER 22PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
22pF
Datasheets
1825Y1K50220JCT
Knowles Syfer 1825Y1K50220JCT
FlexiCap™ 22pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50220JCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1825Y1K50220JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm