1825Y1K50182KCT
Mfr.Part #
1825Y1K50182KCT
Description
CAP CER 1800PF 1.5KV C0G 1825
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y1K50182KCT
Knowles Syfer 1825Y1K50182KCT
FlexiCap™ 1800pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50182KCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1825Y1K50182KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm