1825Y1K50182FCT
Mfr.Part #
1825Y1K50182FCT
Description
CAP CER 1800PF 1.5KV C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y1K50182FCT
Knowles Syfer 1825Y1K50182FCT
FlexiCap™ 1800pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50182FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y1K50182FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm