1825Y1K50180KCT
Mfr.Part #
1825Y1K50180KCT
Description
CAP CER 18PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50180KCT
Knowles Syfer 1825Y1K50180KCT
FlexiCap™ 18pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50180KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1825Y1K50180KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm