1825Y1K50180JCR
Mfr.Part #
1825Y1K50180JCR
Description
CAP CER 18PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y1K50180JCR
Knowles Syfer 1825Y1K50180JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±5% 18pF