1825Y1K50180FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K50180FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
18pF
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±1%
Published :
Datasheets
1825Y1K50180FCR
Knowles Syfer 1825Y1K50180FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 18pF