1825Y1K50153KXT
Mfr.Part #
1825Y1K50153KXT
Description
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 1825
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50153KXT
Knowles Syfer 1825Y1K50153KXT
FlexiCap™ 0.015μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50153KXT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1825Y1K50153KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm