1825Y1K50152KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K50152KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50152KXT
Knowles Syfer 1825Y1K50152KXT
FlexiCap™ 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50152KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1825Y1K50152KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm