1825Y1K50152JCR
Mfr.Part #
1825Y1K50152JCR
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 1825
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50152JCR
Knowles Syfer 1825Y1K50152JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±5% 1500pF