1825Y1K50151FCR
Mfr.Part #
1825Y1K50151FCR
Description
CAP CER 150PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y1K50151FCR
Knowles Syfer 1825Y1K50151FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 150pF