1825Y1K50122JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y1K50122JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 1.5KV C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1825 (4564 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50122JCT
Knowles Syfer 1825Y1K50122JCT
FlexiCap™ 1200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50122JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y1K50122JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm