1825Y1K50122FCT
Mfr.Part #
1825Y1K50122FCT
Description
CAP CER 1200PF 1.5KV C0G 1825
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50122FCT
Knowles Syfer 1825Y1K50122FCT
FlexiCap™ 1200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50122FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y1K50122FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm