1825Y1K50121KCT
Mfr.Part #
1825Y1K50121KCT
Description
CAP CER 120PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
120pF
Datasheets
1825Y1K50121KCT
Knowles Syfer 1825Y1K50121KCT
FlexiCap™ 120pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50121KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1825Y1K50121KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm