1825Y1K50102MXT
Mfr.Part #
1825Y1K50102MXT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1000pF
Datasheets
1825Y1K50102MXT
Knowles Syfer 1825Y1K50102MXT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y1K50102MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm