1825Y1K50102KXT
Mfr.Part #
1825Y1K50102KXT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50102KXT
Knowles Syfer 1825Y1K50102KXT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y1K50102KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm