1825Y1K50102KCT
Mfr.Part #
1825Y1K50102KCT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50102KCT
Knowles Syfer 1825Y1K50102KCT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y1K50102KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm