1825Y1K50102KCR
Mfr.Part #
1825Y1K50102KCR
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50102KCR
Knowles Syfer 1825Y1K50102KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 1000pF