1825Y1K50102JXR
Mfr.Part #
1825Y1K50102JXR
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50102JXR
Knowles Syfer 1825Y1K50102JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 1000pF