1825Y1K50102JCT
Mfr.Part #
1825Y1K50102JCT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y1K50102JCT
Knowles Syfer 1825Y1K50102JCT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1825Y1K50102JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm