1825Y1K50102GCT
Mfr.Part #
1825Y1K50102GCT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y1K50102GCT
Knowles Syfer 1825Y1K50102GCT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y1K50102GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm