1825Y1K50102GCR
Mfr.Part #
1825Y1K50102GCR
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
1825Y1K50102GCR
Knowles Syfer 1825Y1K50102GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 1000pF