1825Y1K50102FCT
Mfr.Part #
1825Y1K50102FCT
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
1825Y1K50102FCT
Knowles Syfer 1825Y1K50102FCT
FlexiCap™ 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y1K50102FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1825Y1K50102FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm